Přeskočit na obsah

Funkční trénink

Funkční trénink

Funkční trénink je vhodný pro každého – muže i ženy, různých věkových kategorií a tělesných kondicí. Tento trénink patří již desítky let mezi základy ve fitness, učí nás správně zacházet se svým tělem tak, abyste byli schopni promítnou tělesné dovednosti do běžného života – zvednout těžký nákup, dosáhnout na skříň, mít správné držení těla, silné jádro, které vás ochrání před bolestí zad.

Cvičení je tedy velmi vzdáleno aktivitě v posilovně, kdy se stroje zaměřují jen na určitou svalovou skupinu, která je izolovaná od zbytku těla.

Funkční tréninky mají být rozmanité, jak pro svalstvo, tak zapojení mozku (čímž zahrnují i určitou zábavu), víceúrovňové.

Jako vícerozměrné cvičení, pracující ve všech třech dimenzích pohybu (dopředu, do stran, rotačně) se dělí do 6 základních skupin – tlak, tah, rotace, dřep, výpad, předklon

Náročnost
střední
Efektivita
vyšší
Oblíbenost
vysoká

Funkční trénink v sobě spojuje silové cvičení, prvky jogy, pilates, balančního cvičení, TRX, prvky fyzioterapie a kardio tréninku.

Získáte vytrvalost, použitelnou (funkční) svalovou hmotu, redukujete tukovou vrstvu, vyrovnáte svalovou disbalanci, získáte kardiovaskulární kondici, zlepšíte hluboký stabilizační systém, plně rozvninete pohybový rozsah, pružnost, pevnost…

Začátečníci

Úterý

Čtvrtek

Neděle

Zarezervujte si místo na lekci právě teď!